WYBÓR WŁAŚCIWEGO OGRODZENIA - WSKAZÓWKI
Otrzymaj oferty od specjalistów jak RP-WELDER nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

RP-WELDER

5

WYBÓR WŁAŚCIWEGO OGRODZENIA - WSKAZÓWKI

Autor: RP-WELDER, publikacja: 2017-03-23

Ogrodzenie jako nieodzowny element każdego domu lub obiektu pełni funkcję estetyczną, ale przede wszystkim daje nam również komfort i poczucie bezpieczeństwa. W zależności od potrzeb rynku, w obecnym czasie producenci ogrodzeń oferują szeroki wachlarz przęseł ogrodzeniowych. Warto jednak w pierwszej kolejności dokładnie przemyśleć, jaką dokładne funkcję powinno spełniać ogrodzenie otaczające nasze budynki.

Mieszkając w gęsto zabudowanej okolicy lub w miejscu, gdzie pobliski sąsiad magazynuje na swojej działce niekonieczne miłe dla oka rzeczy, lub po prostu poszukując prywatności, najlepiej zdecydować się na ogrodzenia gęsto wypełniane. Obecnie jednym z najbardziej pożądanych wzorów ogrodzeń są ogrodzenia panelowe. Przykładem takiego przęsła jest welder-style P009.

Zdjęcie nr 1

Tego typu ogrodzenia osłonią nas przed wszystkim tym, czego widzieć nie chcemy. Najczęściej wybieranym materiałem do tworzenia tego typu ogrodzeń jest stal czarna, ocynkowana i malowana proszkowo. W tej opcji niestety pojawiają się ograniczenia w wyborze paneli. Trzeba wziąć pod uwagę to, że stal dość sporo waży. Dlatego radzimy do gęstego wypełniania przęseł zastosować profile o maksymalnym rozmiarze 120 mm. Grubsze profile sprawią, że konstrukcja będzie bardzo ciężka w obsłudze np. furtki czy bramy. Nie oznacza to jednak, że nie mamy już innych możliwości.

Poszukując szerszych wypełnień, możemy zdecydować się na przęsła ogrodzeniowe wykonane z aluminium. W tej opcji mamy zdecydowanie więcej możliwości estetycznych, ale co za tym idzie jest to opcja droższa w porównaniu ze stalą czarną. Różnica w cenie wynika głównie z tego, że aluminium jest materiałem bardzo trwałym. Ryzyko wystąpienia korozji jest praktycznie zerowe. Poza tym aluminium jest bardzo lekkie, dzięki temu kombinacji wypełniania przęseł mamy więcej (samego materiału na rynku jest też nie mało). W tej opcji możemy zastosować szerokie panele, ale stosunkowo wąskie (odwrotnie niż przy stali czarnej), dzięki czemu finalnie uzyskamy efekt zabudowanego przęsła, ale nie masywnego i ciężkiego. Przykład takiego ogrodzenia welder-style P016.

Zdjęcie nr 2

Dla wielbicieli naturalnego koloru i piękna stali polecamy stal nierdzewną welder-style P015, mimo że daje nam ograniczone możliwości w doborze szerokości profili, tak jak w przypadku stali czarnej. Natomiast, podobnie jak aluminium, jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na korozję. Tu najlepszy efekt estetyczny uzyskamy, układając cienkie profile, ale robiąc to dość gęsto.

Zdjęcie nr 3

Jeżeli ogrodzenie ma tylko wytyczać granice posesji i wygląd nie jest dla Państwa najważniejszy, sugerujemy zdecydować się na wybór ogrodzeń wykonanych ze stali czarnej. Będzie to opcja najtańsza ze wszystkich trzech oferowanych przez rynek. Również pod względem trwałości materiału, jak i odporności na korozję, ta opcja spełni Państwa oczekiwania, pod warunkiem że elementy oferowane przez producenta będą ocynkowane, co wiąże się z dodatkowym kosztem. Przykłady przęseł ze stali czarnej, ocynkowanej i malowanej proszkowo to welder styleP019, P022.

Zdjęcie nr 4 Zdjęcie nr 5

Wybierając stal czarną, macie Państwo ogromne możliwości kolorystyczne - ponad 150 opcji kolorów (według palety RAL)! Zmieniające się trendy pokazują, że duża część klientów poszukuje rozwiązań, które łączą elementy ze stali czarnej z drewnem, co finalnie daje bardzo ciekawy efekt.

Jak wiadomo, drewno, nawet najlepsze, wymaga stałej konserwacji. Rozwiązaniem, jakie się nasuwa, jest zastąpienie drewna materiałem bardziej odpornym i bardziej wytrzymałym na czynniki zewnętrze. Czyli w tym przypadku możemy zdecydować się na przęsła w całości wykonane ze stali, ale ich wybrane elementy należy pomalować wówczas na kolory drewnopodobne. Takie zastosowane pojawia się na propozycji welder-style P026 i daje Państwu możliwość uzyskania pożądanego efektu. Jest to metoda tańsza i zdecydowanie trwalsza od naturalnego drewna.

Zdjęcie nr 6

Wybierając ogrodzenie, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jaką funkcję ma ono spełniać. Gdy jesteśmy ukierunkowani, łatwiej nam wybierać spośród ofert dostępnych na rynku.


Opracował:
WELDER-STYLE

Ogrodzenia - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 8 297 Specjalistów od Ogrodzeń najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o ogrodzeniach